Трифала – це стародавня аюрведична формула очищення й омолодження, відома на весь світ. Три складники, три плоди міробаланів які використовують в аюрведичній медицині протягом кількох тисяч років. Харітакі + Бібхітакі + Амалакі
Бібхітакі – потрібен для того, щоб тонізувати, виводити мокротиння з легень, покращувати травлення, благотворно впливати на нервову систему. Підвищує зір і силу голосу. Діє як м’яке проносне, знищує хвороботворні бактерії в кишечнику. Бібхітакі використовують також для видалення каменів і слизу зі шлунка, сечового міхура та легенів.
Харітакі – одні з найвідоміших ліків Індії. Його застосовують для поліпшення роботи товстого кишківника, очищення слизових і мембрани, підвищення метаболізму і поліпшення роботи мозку.
Амалакі – покращує кровообіг, інтелектуальні здібності, налагоджує видільну систему і сексуальну функцію, діючи при цьому дуже м’яко і дбайливо.
Трифала рекомендується і використовується частіше, ніж будь-який інший склад, зроблений з використанням аюрведичних трав. Вона популярна завдяки своїй унікальній здатності м’яко очищати і виводити токсини з організму, одночасно поповнюючи і живлячи його. Найбільш відома трифала своїм м’яким впливом на кишечник, що поліпшує перистальтику і очищає від токсинів, але Аюрведа також розглядає трифалу як живильну добавку, відому своєю здатністю омолоджувати здорові тканини, що є запорукою так званого здорового старіння.
Дуже важливо забезпечити адекватне очищення товстого кишківника. Трифала підтримує регулярне випорожнення, у такий спосіб діє як очищувач товстої кишки, що допомагає виводити відходи з нижніх відділів шлунково-кишкового тракту та покращувати його правильне функціонування.
Трифала сприяє процвітанню корисних кишкових бактерій. Деякі з них виробляють протизапальну коротколанцюгову жирну кислоту, звану бутиратом, яка сприяє здоров’ю слизової оболонки кишечника. Здоровий мікробіом також може допомогти захиститися від паразитів.
У результаті такого фундаментального очищення й омолодження оздоровлюються всі системи нашого організму. Складність і взаємодію трьох расаян трифали використовувала стародавня медицина в найрізноманітніших галузях здоров’я. Сучасні дослідження підтвердили ефективність трифали як антиоксиданту, протизапального засобу, імуномодулювального, такого, що нормалізує апетит, засобу від підвищеної кислотності шлунка, для профілактики карієсу зубів, жарознижувального, знеболювального, антибактеріального, антимутагенного, ранозагоювального, антистресового, адаптогенного, гіпоглікемічного, протипухлинного, гепатопротекторного, хіміопротекторного, радіозахисного та хіміопрофілактичного засобу. Сприяє правильному травленню і засвоєнню їжі, зниженню рівня холестерину в сироватці крові, поліпшенню кровообігу, розслабленню жовчних проток, запобіганню старінню імунітету, підтримці гомеостазу ендокринної системи і збільшенню вироблення червоних кров’яних тілець і гемоглобіну.
Трифала випускається в декількох формах – у вигляді капсул, таблеток і порошку.
Порошок зазвичай поділений на три частини (три основні компоненти), які необхідно змішати між собою в рівних частках. Його зазвичай змішують з розтопленою олією, медом або водою. З порошку можна зробити сироп або масляну витяжку.
Таблетки і капсули приймають двічі на день, вранці та ввечері. Курс лікування може становити від місяця до року. У разі захворювань, пов’язаних із дихальними шляхами, необхідно пити препарат тричі на добу до повного одужання.
Трифала – універсальний препарат, який широко застосовується в нетрадиційній медицині. Головне – правильне застосування, дотримання інструкцій і рекомендацій, вибір якісного продукту. Тоді й результат не змусить на себе чекати.