Бренд верхнього одягу і аксесуарів S-cape презентує серію дизайнерських патчів Sila Ptakha, створену за мотивами давніх зразків вишивки з фондів Музею Івана Гончара. Її ідея виникла в засновниць S-cape понад два роки тому, а робота над проєктом стартувала на початку осені 2022-го.
«Ми постійно міркуємо над тим, як зробити наші речі більш кастомізованими, особливими для кожного покупця. Так з’явилась думка про створення тематичних патчів-нашивок, якими б кожен охочий міг прикрасити свою парку, дощовик чи аксесуар S-cape. А коли ми натрапили на світлини з оцифрованих фондів Музею Івана Гончара, де були зображені стародавні неймовірно красиві зразки вишитих сорочок, рушників, народного одягу, то зрозуміли, що хочемо присвятити вишивці окрему колекцію. При її розробці вирішили розкрити ідентичність кожного етнографічного регіону України через характерну для нього орнаментику. Щоб підкреслити цей символізм, запрошена ілюстраторка Марія Кінович запропонувала використати в усіх патчах образ птаха», — розповідають засновниці S-cape Оксана Свентах та Наталя Алексєвич
«Коли дивишся на зразки вишивки різних регіонів, то майже у кожному з них трапляється образ пташки. Мені здалось цікавим показати різницю в зображенні цих птахів, адже це і щось об’єднуюче, і різноманітне водночас. А ще пташка — це персонаж: через неї набагато легше передати характер, з яким людина себе асоціює, що полегшує їй вибір. Через гру з деталями та кольорами нам вдалось створити власну інтерпретацію вишитого доробку, представленого в оцифрованих фондах Музею Івана Гончара», — додає дизайнерка колекції Марія Кінович.
«Коли ми працювали над оцифруванням колекції, то ставили собі за мету не лише зберегти експонати, а й створити можливість вільного доступу до культурної спадщини. Адже найголовніше для традиційної культури, для її сприйняття в суспільстві — це її поширення, широкий застосунок, актуальність для нових поколінь. Радіємо, що дигітально колекція музею продовжує жити та надихати інших, що надбання наших предків стає відправною точкою для починань сучасників. Особливо зараз, коли вкотре в історії намагаються знищити нашу спадщину та ідентичність. Маленькі елементи стилізованих пташок з традиційних орнаментів різних етнографічних регіонів — влучне нагадування про своє коріння у повсякденності», — коментують наукові співробітники Музею Івана Гончара.
Перша колекція нараховує п’ять патчів-нашивок, натхненних вишитим доробком Полтавщини, Буковини, Київщини, Поділля та Чернігівщини. Згодом S-cape планує доповнити її іншими моделями, присвяченими решті етнографічних регіонів України. Аби кожен, купуючи річ бренду, міг обрати до неї відповідний патч, засвідчуючи пам’ять і гордість за свою спадщину.
Колекція патчів представлена на офіційному сайті бренду.
Фото та відео матеріали для публікації знайдете за цим лінком.